Organizacja pracy

W Szkole Podstawowej nr 44 w Lublinie jest takie miejsce, gdzie przyjemnie płynie czas – Świetlica. Korzystają z niej uczniowie klas I – III, a czasami odwiedzają nas również uczniowie klas IV.
Od 6.30 do 16.30 można tu wesoło spędzić czas oraz nauczyć się ciekawych rzeczy.

Nasza świetlica to:

• Atrakcyjnie spędzony czas
  • Zajęcia plastyczne
  • Zajęcia muzyczne
  • Zajęcia ruchowe
  • Zajęcia teatralne
  • Pomoc wychowawcza
  • Konkursy wewnątrzświetlicowe oraz międzyświetlicowe

Zajrzyjmy, co dzieje się w świetlicy w ciągu dnia:

6.30 - Ciszę przerywa pierwszy Świetlik, który ospałym i niemrawym krokiem przekracza próg

8.00 - Dzieci z entuzjazmem wychodzą na pierwsze lekcje

8.00 - 9.00 - Zabawy wg zainteresowań

9.00 - 11.00 - Zajęcia w kołach zainteresowań (muzyczne, plastyczne, czytelnicze). Świetliki zabierają się do pracy - Wychowawczyni przygotowała ciekawe zajęcia

11.30 - 12.10 - Obiad, czas napełnić głodne brzuszki

12.10 - 15.00 - Zajęcia w kołach zainteresowań(muzyczne, plastyczne, teatralne). Zajęcia programowe.

15.00 - 16.30 - Odrabianie lekcji, gry, zabawy, konkursy. Jest coraz mniej Świetlików. Po niektórych przychodzą rodzice, inni wychodzą sami. Jutro o 6.30 znowu zacznie się nowy dzień.

CELE I ZADANIA ŚWIETLICY SZKOLNEJ:

1.Zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej.

2.Pomoc w opanowaniu wiedzy szkolnej i rozwijaniu sprawności umysłowej.

3.Kształtowanie u wychowanków właściwej postawy moralnej, wyrabianie i rozwijanie uzdolnień i zainteresowań.

4.Działanie w zakresie troski o zdrowie dzieci i kształtowanie nawyków dotyczących kultury codziennego życia i higieny.

5.Rozwijanie u wychowanków samodzielności i samorządności oraz poczucia estetyki i wrażliwości na piękno.

6.Przygotowanie do racjonalnego spędzania wolnego czasu, wyrabianie nawyków kulturalnej rozrywki, sportu i zabawy.

7.Prowadzenie współpracy z rodzicami wychowanków oraz wychowawcami klas.