Parking szkolny - Tumidajskiego - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Lublinie

Regulamin parkingu

1. Zarządcą parkingu jest dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Orląt Lwowskich w Lublinie.
  2. Parking jest czynny:
    • w dni zajęć szkolnych – w godzinach 6.00-21.00,
    • w dni wolne od zajęć szkolnych – w godzinach otwarcia zespołu boisk „Orlik”.
  3. Parking jest przeznaczony dla:
  • interesantów szkoły,
  • rodziców uczniów – w czasie przeznaczonym na odprowadzenie i odbiór dziecka ze szkoły,
  • uczestników zajęć na boiskach szkolnych.
  • Użytkownicy parkingu są zobowiązani do stosowania się do ustawionych na nim znaków drogowych i tablic informacyjnych.
  • Parkowanie jest dozwolone tylko w miejscach wyznaczonych.
  • Dojście do głównego wejścia do szkoły możliwe jest tylko chodnikiem wokół sali gimnastycznej.
  1. Na terenie parkingu zakazane jest:
  • jeżdżenie z niebezpieczną prędkością,
  • parkowanie w miejscach innych niż wyznaczone, w szczególności – blokowanie drogi ewakuacyjnej i dojazdu dla służb ratunkowych oraz obsługi technicznej do budynku szkoły i zespołu boisk,
  • pozostawianie samochodu na czas dłuższy niż wymaga tego załatwienie spraw w szkole,
  • parkowanie w godzinach nocnych,
  • niszczenie chodników i zieleni wskutek niewłaściwego poruszania się i parkowania samochodów,
  • przechodzenie przez teren parkingu uczniów, którzy przychodzą do szkoły pieszo,
  • wnoszenie i spożywanie napojów alkoholowych oraz palenie papierosów,
  • zaśmiecanie obiektu,
  • wprowadzanie zwierząt.
  1. Kierowcy i piesi są zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności, aby uniknąć potrąceń i stłuczek.
  2. Za szkody materialne powstałe na skutek nieprawidłowego korzystania z parkingu odpowiadają korzystający, a w przypadku osób niepełnoletnich – ich rodzice lub opiekunowie, którzy są zobowiązani do pokrycia szkody.
  3. Zarządca nie ponosi odpowiedzialności za szkody spowodowane przez użytkowników parkingu.

Bardzo ważne – parkowanie jest dozwolone tylko w miejscach wyznaczonych, gdyż przez parking prowadzi droga pożarowa zapewniająca w razie pożaru dostęp pojazdów Straży Pożarnej do budynku szkolnego.

Na parkingu obowiązują następujące zasady:

1. Uczymy dzieci samodzielności – w miarę możliwości wypuszczamy je z samochodu na chodnik i same udają się do szkoły.
  2. Jeśli chcemy odprowadzić dziecko do szkoły, odebrać je, spotkać się z nauczycielem lub załatwić sprawę w szkolnej administracji – pozostawiamy na czas trwania tych czynności samochód na jednym z wyznaczonych miejsc parkingowych.
  3. Uczniowie, którzy przychodzą do szkoły pieszo, korzystają z dotychczasowych dróg dojścia – nie przechodzą przez parking, aby nie narazić się na potrącenie przez samochód.

Ze względu na zwiększony ruch w obu kierunkach na drodze dojazdowej do szkoły od strony ul. Niepodległości, musimy zwrócić większą uwagę na nieblokowanie chodników przy niej usytuowanych przez parkujące samochody (zgodnie z przepisami w ogóle nie ma możliwości prawidłowego zaparkowania samochodu w tym miejscu). Prosimy osoby mieszkające w tej okolicy o zwrócenie uwagi na to swoim sąsiadom, którzy postępują w ten sposób. O egzekwowanie przepisów prawa w tym zakresie została również poproszona Straż Miejska.