,,Tsiky Hoan'i Malagasy - Uśmiech Madagaskaru" - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Lublinie

Tag img 07.03.2024, 22:56

,,Tsiky Hoan'i Malagasy - Uśmiech Madagaskaru"

,,Tsiky Hoan'i Malagasy - Uśmiech Madagaskaru" to wystawa fotograficzna, którą otworzyliśmy wspólnie z Fundacją Mała Misja i Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. KEN w Lublinie w korytarzu naszej szkoły. Podczas otwarcia wystawy odwiedzili nas goście: pani Monika Piątek - Wiceprezes Zarządu Fundacji Mała Misja, oraz Maciej Sztorc - Wolontariusz Fundacji Mała Misja, Wicedyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie. Spotkania dziećmi i z młodzieżą prowadził Radosław Jarecki - Prezes Zarządu Fundacji Mała Misja, pracownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie.

wystawa zdjęć z dzieci z Madagaskaru

Wystawa jest ,,zapisem" kadrów związanych ze wspaniałymi i dzielnymi dziećmi, zamieszkującymi Madagaskar. Opowiada o Ich trudnym losie, gdzie pomimo zmagań z licznymi dramatami zachowują niespotykaną radość i uśmiech. Są to ,,dzieci symbole", za którymi kryją się takie historie jak: przeżyte tornado, brak opieki medycznej, trudny dostęp do wody i edukacji, a nawet śmierć rodziców, których zabrały dzieciom dawno zapomniane przez Europę choroby. To niecodzienne spotkanie z dziećmi Madagaskaru ma na celu uświadomić nas o krzywdzie, która dotyka mieszkańców wyspy i skłonić do refleksji nad tym, co tak naprawdę jest najważniejsze w naszym życiu i docenieniem tego, nad czym na co dzień się nie zastanawiamy. Każdy z nas jest w stanie odmienić los malgaskich dzieci, do czego zachęcają nas autorzy zdjęć z Fundacji Mała Misja. Zapraszamy na stronę internetową fundacji - www.malamisja.pl oraz media społecznościowe.