Wizyta w bibliotece - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Lublinie

Tag img 05.04.2024, 14:37

Wizyta w bibliotece

W dniach 25 i 26 marca dzieci z grupy PszczółkiSmerfy odwiedził Miejską Bibliotekę Publiczną im. H. Łopacińskiego.

Dzieci w bibliotece

Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić aby zostać czytelnikiem biblioteki oraz jakie są zasady zachowania w tym miejscu. Zapoznały się z pracą bibliotekarza oraz procesem wypożyczenia książki. Skorzystały także z kącika multimedialnego. Pani bibliotekarka zaprezentowała dzieciom dział dziecięcy oraz pokazała niestandardowe pozycje czytelnicze. Podczas wizyty odbyły się również warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonały wspólnie mrowisko oraz kolorowe kury. Dla większości przedszkolaków była to pierwsza wizyta w bibliotece, ale z pewnością nie ostatnia.